Vianoce nám už klopú na dvere a spolu s nimi aj predvianočný stres. Určite to poznáte, nosíte v hlave množstvo vecí, ktoré treba ešte zohnať, vybaviť. Vecí, na ktoré rozhodne nechceme zabudnúť. Ako si však naozaj všetko zapamätať?

UROBTE SI ZOZNAM

V kľude sa posaďte a porozmýšľajte, čo všetko Vás čaká a čo potrebujete stihnúť a vybaviť. Napíšte si zoznam úloh. Tak ako postupne zo zoznamu jednotlivé úlohy škrtáte, nezabúdajte dopisovať aj tie, ktoré Vám neprišli na um hneď.

ROZDEĽTE POVINNOSTI

Máte už svoj zoznam hotový a spolu s tým aj pocit, že nestihnete do Vianoc ani polovicu? Vianoce sú časom, ktorý má rodina tráviť spolu. Požiadajte svojich blízkych o pomoc. Spolu Vám to pôjde rýchlejšie a aj sa zabavíte. Prípadne skúste povinnosti rozdeliť.

ROZVRHNITE SI ČAS

Povinnosti ste už rozdelili medzi všetkých členov domácnosti, no aj tak máte pocit, že je toho veľa? Naplánujte si kedy sa budete venovať čomu. Nechajte si časové rezervy, aby sa Vám v prípade nečakaného natiahnutia jednej z povinností nezačalo všetko kopiť na seba. Vyhnete sa tým zbytočnému stresu a nakoniec Vám ešte aj ostane čas navyše.

NENECHÁVAJTE VECI NA POSLEDNÚ CHVÍĽKU

Čo môžete urobiť ešte dnes, urobte. Vianočné dni budete mať potom kľudnejšie a aj Váš zoznam sa bude rýchlejšie skratovať.

ZŽITE SA S ATMOSFÉROU

Ak budete mať pocit, že je na Vás toho veľa a premôže Vás stres, spravte si na chvíľku pauzu. Prejdite sa po meste vysvietenom vianočnými svetielkami alebo si len pustite vianočné pesničky.

 

× Potrebujete poradiť?