Adaptačný program pre budúcich škôlkarov

Cielene
škôločka

Adaptačný program Cielene škôločka hravou formou pripraví detičky na nástup do škôlky a zároveň poskytne rodičovi dve voľné dopoludnia do týždňa.

Rozvrh

Utorky 9:00 – 12:00
Štvrtky 9:00 – 12:00

Čo je Cielene škôločka?

Cielene škôločka je adaptačný program pre deti vo veku 2 – 3,5 roka, ktorý ich hravou formou pripraví na nástup do kolektívu materskej školy.

Cielene škôločka sídli v krásnom a modernom prostredí vzdelávacieho centra Cielene na Sládkovičovej 2 v bratislavskom Starom Meste.

Štandardný školský rok je rozdelený na tri trimestre (12 týždňov). Cielene škôločka funguje dve doobedia do týždňa – spravidla utorky a štvrtky od 9:00 do 12:00. 

Každé ráno škôločkárov víta zelená žabka Okaňa, ktorá je zároveň maskotom našej škôločky. 

Rešpektujúci prístup

Dieťaťko sa citlivým spôsobom naučí orientovať v novom prostredí a opakujúcom sa rytme denných činností škôločky. Rešpektujúci prístup lektoriek a malý kolektív do 8 detí uľahčí adaptáciu aj budúci prechod do „ozajstnej“ škôlky. 

Podnetné prostredie

Cielene škôločka ponúka motivujúce a podnetné prostredie, pričom rešpektuje jednotlivé senzitívne obdobia ich vývoja a individuálne tempo dieťatka v súlade s princípmi Montessori pedagogiky. 

Bohatý program

Opakujúce sa ranné kruhy, detská joga, STEAM aktivity (science, technology, engineering, arts, mathematics) spojené s pravidelným pobytom vonku zaujmú každého škôločkara a prispejú k jej / jeho všestrannému rozvoju. 

Tematické týždne

Každý týždeň v rámci jedného trimestra venujeme inej téme – aj v závislosti od ročného obdobia riešime aktivity spojené napr. s dopravou, lesnými zvieratkami, vynálezmi, morom, vesmírom alebo aj moderným umením.  

Montessori & STEAM škôločka

Montessori predstavuje systém práce s deťmi pomenovaný podľa talianskej lekárky Márie Montessori. 
Tento prístup používa špeciálne pomôcky, pomocou ktorých sa dieťa z vnútornej motivácie naučí všetko, čo ho zaujíma a čo potrebuje. Stáva sa tak vyrovnanou, samostatnou a sebavedomou osobnosťou.

Jednotlivé prvky Montessori princípu sa snažíme aplikovať v dennom rytme Cielene škôločky s kombinovaným dôrazom na vzdelávacie STEAM aktivity. 

Denný program škôločky

9:00 – 9:15 príchod detí, zvítanie so žabkou
9:15 – 10:15 ranné kruhy, detská joga, pohybové a Montessori aktivity
10:15 – 10:45 STEAM aktivity, čítanie
10:45  -11:00 hygiena, príprava na pobyt vonku
11:00 – 12:00 pobyt vonku
12:00 odchod detí, vyzdvihnutie rodičmi

Rok Cielene škôločky

Školský rok je v Cielene škôločke rozdelený do troch trimestrov po dvanásť týždňov. Škôločka funguje v utorky a štvrtky od 9:00 do 12:00 (spolu 6 hodín týždenne).

CS.ZIMA.24 | 9. január – 28. marec 2024 | 599€
CS.JAR.24 | 2. apríl – 20. jún 2024 | 599€

týždňov

doobedia týždenne

hodín atraktívneho programu

eur / trimester

Nevravte deťom, ako niečo urobiť. Ukážte im, ako sa to robí, a nepovedzte ani slovo. Ak im poviete ako to spraviť, budú sledovať vaše pery pri hovorení.
Ak im to ukážete, budú to chcieť vyskúšať sami.“

Maria Montessori

Referencie
z Cielene škôločky

Nemusíte veriť len nám, prečítajte si, čo vravia rodičia našich škôločkarov.

Arturkovi návšteva škôločky mimoriadne prospela, ako jedináčik si zvykol na väčšie množstvo ľudí a zároveň odlúčenie od maminky. Ďakujem.

Natália P. | 11/2023

syn 3 roky

Ďakujem za to, čo robíte. Je príjemné „nechať“ dieťa v prostredí, kde je oň dobre postarané a mama sa môže venovať svojim povinnostiam alebo sa inak realizovať.

Veronika J. | 10/2023

dcérka 2 roky

Ďakujeme za super strávený čas, už sme naplno v štátnej škôlke, ale adaptácia skrz Vašu škôločku nám veľmi pomohla.

Linda V. | 10/2023

syn 3,5 roka

Vybrali ste si?
Napíšte nám!

 Rezervujte si miesto v Cielene škôločke ešte dnes.

 

Termín škôločky, o ktorý máte záujem

× Potrebujete poradiť?